  • RH50N56R00FS03
RH50N56R00FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH50N56R00FS03
HK JDW NO:
875-RH50N56R00FS03
Description:
Res Wirewound 56 Ohm 1% 50W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
RH50N56R00FS03
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    56Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    30W
  • Height
    15mm
  • Length
    70.2mm