  • RH50R0390KS03
RH50R0390KS03
advertisement
Manufacturer No:
RH50R0390KS03
HK JDW NO:
875-RH50R0390KS03
Description:
Res Wirewound 0.039 Ohm 10% 50W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
RH50R0390KS03
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    39mOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    30W
  • Height
    15mm
  • Length
    70.2mm