  • RH50R2210FS03
RH50R2210FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH50R2210FS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH50R2210FS03
Description:
221mOhm, 1%, 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RH50R2210FS03
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    221mOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    50W
  • Height
    15mm
  • Length
    70.2mm