  • RH5RL32AA-T1
RH5RL32AA-T1
advertisement
Manufacturer No:
RH5RL32AA-T1
HK JDW NO:
674-RH5RL32AA-T1
Description:
1.5mm PMIC 3
Quantity:
In Stock : 27437
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RH5RL32AA-T1
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Input Voltage (Min)
    3.7V
  • Input Voltage (Max)
    10V
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.035V
  • Output Voltage1-Max
    3.28V
  • Output Voltage1-Min
    3.12V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    2.5%
  • Output Current1-Max
    0.15A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.053V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    12V
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.0403%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.06%
  • Length
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    2.5mm