  • RHV2-2405S/R20
RHV2-2405S/R20
advertisement
Manufacturer No:
RHV2-2405S/R20
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RHV2-2405S/R20
Package:
16-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
RHV2-2405S/R20
Description:
Quantity:
In Stock : 9
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RHV2-2405S/R20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-SIP Module, 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE RHV2 (2W)
  • Size / Dimension
    1.77Lx0.59W x 0.67 H 45.0mmx15.0mmx17.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Laboratory
  • Power (Watts)
    2W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    20kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Current - Output (Max)
    400mA