  • RJA101M1HTA-0811
RJA101M1HTA-0811
advertisement
Manufacturer No:
RJA101M1HTA-0811
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-RJA101M1HTA-0811
Package:
Radial
Datasheet:
RJA101M1HTA-0811
Description:
100μF Capacitor 20% 188mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
RJA101M1HTA-0811
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    188mA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm