  • RJL5014DPK-00#T0
RJL5014DPK-00#T0
advertisement
Manufacturer No:
RJL5014DPK-00#T0
HK JDW NO:
668-RJL5014DPK-00#T0
Package:
TO-3P-3, SC-65-3
Datasheet:
RJL5014DPK-00#T0
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 400m Ω @ 9.5A, 10V ±30V 1700pF @ 25V 43nC @ 10V 500V TO-3P-3, SC-65-3
Quantity:
In Stock : 4405
Step5Bar-code shipping tag
RJL5014DPK-00#T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-3P-3, SC-65-3
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • Power Dissipation-Max
    150W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    400m Ω @ 9.5A, 10V
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1700pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    19A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    43nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    500V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V
  • Continuous Drain Current (ID)
    19A