  • RJP4010AGE-00#P5
RJP4010AGE-00#P5
advertisement
Manufacturer No:
RJP4010AGE-00#P5
HK JDW NO:
668-RJP4010AGE-00#P5
Package:
8-TSSOJ (0.094, 2.40mm Width)
Datasheet:
RJP4010AGE-00#P5
Description:
NCH IGBT FOR STROBE FLASH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RJP4010AGE-00#P5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-TSSOJ (0.094, 2.40mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    1.6W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Input Type
    Standard
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    9V
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    400V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    9V @ 3V, 150A
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    150A