  • RJR24FP105M
RJR24FP105M
advertisement
Manufacturer No:
RJR24FP105M
HK JDW NO:
103-RJR24FP105M
Package:
Datasheet:
RJR24FP105M
Step5Bar-code shipping tag
RJR24FP105M
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.190 Face x 0.190 H 9.53mmx4.83mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    Variable Resistors
  • Max Power Dissipation
    500mW
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    RJR24
  • Reference Standard
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    8.26mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3839
  • Rated Temperature
    85°C
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Height
    4.826mm