  • RJR26FB102R
RJR26FB102R
advertisement
Manufacturer No:
RJR26FB102R
HK JDW NO:
103-RJR26FB102R
Description:
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1/4W 0.01% 12Turn 1.78mm Pin Thru-Hole Tube
Step5Bar-code shipping tag
RJR26FB102R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.270 H 6.35mmx4.31mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W