  • RK102PJ161CS
RK102PJ161CS
advertisement
Manufacturer No:
RK102PJ161CS
HK JDW NO:
703-RK102PJ161CS
Package:
0404 (1010 Metric), Concave
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK102PJ161CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0404 (1010 Metric), Concave
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
    0404
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm