  • RK73H1JTTD1132D
RK73H1JTTD1132D
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1JTTD1132D
HK JDW NO:
430-RK73H1JTTD1132D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73H Series, Thick Film, 11.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1JTTD1132D
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm