  • RL-1293-100
RL-1293-100
advertisement
Manufacturer No:
RL-1293-100
Manufacturer:
Renco
HK JDW NO:
4405-RL-1293-100
Package:
Datasheet:
Description:
RL-1293-100 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Renco stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
RL-1293-100
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.09Ohm
  • Inductor Application
    HIGH VOLTAGE CHOKE
  • Terminal Placement
    AXIAL
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    1.6A
  • Inductance-Nom (L)
    100 µH