  • RLP1042201FB00
RLP1042201FB00
advertisement
Manufacturer No:
RLP1042201FB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RLP1042201FB00
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 42.2kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLP1042201FB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    42.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    10W
  • Diameter
    10.32mm
  • Length
    46.78mm