  • RMBS10332R0FS00
RMBS10332R0FS00
advertisement
Manufacturer No:
RMBS10332R0FS00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RMBS10332R0FS00
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 332Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMBS10332R0FS00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Resistance
    332Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    4mm
  • Length
    10.2mm