  • RMC50A-2-C
RMC50A-2-C
advertisement
Manufacturer No:
RMC50A-2-C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-RMC50A-2-C
Package:
Datasheet:
RMC50A-2-C
Description:
Quantity:
In Stock : 8259
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMC50A-2-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C
  • Series
    RMC (50W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    6.10Lx1.22W x 3.66 H 155.0mmx31.0mmx93.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    5A 1.2A 500mA
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Power
    50W
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    5A
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Minimum Load Required
    No
  • Current - Output 2
    1.2A
  • Current - Output 3
    500mA
  • Height
    93mm
  • Length
    155mm
  • Width
    31mm