  • RN102-0.6-02-4M4
RN102-0.6-02-4M4
advertisement
Manufacturer No:
RN102-0.6-02-4M4
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RN102-0.6-02-4M4
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
RN102-0.6-02-4M4
Description:
CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN102-0.6-02-4M4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    RN
  • Size / Dimension
    0.551Diax0.551W 14.00mmx14.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    600mA
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Physical Dimension
    L14.0XB14.0XH9.0 (mm)/L0.551XB0.551XH0.354 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    4.4 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    380mOhm Typ
  • Inductance @ Frequency
    4.4mH @ 10kHz
  • Height
    9.2964mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm