  • RN122-1-02-10M
RN122-1-02-10M
advertisement
Manufacturer No:
RN122-1-02-10M
HK JDW NO:
694-RN122-1-02-10M
Datasheet:
RN122-1-02-10M
Description:
CMC 10MH 1A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
RN122-1-02-10M
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.886Lx0.846W 22.50mmx21.50mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    10 mH
  • Rated Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    560mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    10mH @ 10kHz
  • Height
    13.4874mm