  • RN122-2-02-6M8
RN122-2-02-6M8
advertisement
Manufacturer No:
RN122-2-02-6M8
HK JDW NO:
694-RN122-2-02-6M8
Datasheet:
RN122-2-02-6M8
Description:
CMC 6.8MH 2A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
RN122-2-02-6M8
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.886Lx0.846W 22.50mmx21.50mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    6.8 mH
  • Rated Current
    2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    156mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Inductance @ Frequency
    6.8mH @ 10kHz
  • Height
    13.4874mm