  • RN152-6-02-3M9
RN152-6-02-3M9
advertisement
Manufacturer No:
RN152-6-02-3M9
HK JDW NO:
694-RN152-6-02-3M9
Datasheet:
RN152-6-02-3M9
Description:
CMC 3.9MH 6A 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
RN152-6-02-3M9
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    1.693Lx1.646W 43.00mmx41.80mm
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    6A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    3.9 mH
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    42mOhm Typ
  • Inductance @ Frequency
    3.9mH @ 10kHz
  • Height
    25.2984mm
  • Length
    43mm
  • Width
    41.8mm