  • RN50C1871FBSL
RN50C1871FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN50C1871FBSL
HK JDW NO:
873-RN50C1871FBSL
Datasheet:
RN50C1871FBSL
Step5Bar-code shipping tag
RN50C1871FBSL
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.87kOhms
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm