  • RN50C46R4FB14
RN50C46R4FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN50C46R4FB14
HK JDW NO:
873-RN50C46R4FB14
Datasheet:
RN50C46R4FB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 46.4Ohm, 0.05W 1/20W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 113
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN50C46R4FB14
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    46.4Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Lead Diameter
    410 μm
  • Diameter
    1.65mm