  • RN50E9530FBSL
RN50E9530FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN50E9530FBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN50E9530FBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RN50E9530FBSL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN50E9530FBSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-R-10509/8, RN50
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    953Ohms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm