  • RN55C1101BRE8
RN55C1101BRE8
advertisement
Manufacturer No:
RN55C1101BRE8
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN55C1101BRE8
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
RN55C1101BRE8
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C