  • RN55D7961FRE6
RN55D7961FRE6
advertisement
Manufacturer No:
RN55D7961FRE6
HK JDW NO:
873-RN55D7961FRE6
Datasheet:
RN55D7961FRE6
Description:
7.96kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55D7961FRE6
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.96kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm