  • RN55E4642BRE5
RN55E4642BRE5
advertisement
Manufacturer No:
RN55E4642BRE5
HK JDW NO:
866-RN55E4642BRE5
Datasheet:
RN55E4642BRE5
Description:
Through Hole 46.4kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55E4642BRE5
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    46.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    100mW
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm