  • RN5RZ43BA-TR-FE
RN5RZ43BA-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
RN5RZ43BA-TR-FE
HK JDW NO:
674-RN5RZ43BA-TR-FE
Package:
Datasheet:
RN5RZ43BA-TR-FE
Description:
0.95mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 3292
Step5Bar-code shipping tag
RN5RZ43BA-TR-FE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    4.3V
  • Input Voltage (Max)
    8V
  • Output Voltage1-Max
    4.386V
  • Output Voltage1-Min
    4.214V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.1A
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm