  • RN65D1982FB14
RN65D1982FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN65D1982FB14
HK JDW NO:
873-RN65D1982FB14
Datasheet:
RN65D1982FB14
Description:
19.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN65D1982FB14
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    19.8kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm