  • RN731ETTP53R0F25
RN731ETTP53R0F25
advertisement
Manufacturer No:
RN731ETTP53R0F25
HK JDW NO:
430-RN731ETTP53R0F25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN731ETTP53R0F25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    53Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm