  • RN73H1JTTD1112B25
RN73H1JTTD1112B25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1JTTD1112B25
HK JDW NO:
430-RN73H1JTTD1112B25
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 11.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1JTTD1112B25
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    11.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm