  • RNC60H5761FS
RNC60H5761FS
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H5761FS
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-RNC60H5761FS
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 5.76kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H5761FS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    8.89mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.76kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C