  • RNC70K1654FRB14
RNC70K1654FRB14
advertisement
Manufacturer No:
RNC70K1654FRB14
HK JDW NO:
873-RNC70K1654FRB14
Description:
1.65MOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC70K1654FRB14
    Select All
  • Power Rating
    750mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.65MOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W