  • RNCF0805FTD681K
RNCF0805FTD681K
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805FTD681K
HK JDW NO:
762-RNCF0805FTD681K
Datasheet:
RNCF0805FTD681K
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805FTD681K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    681kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm