  • RNCF0805TKT49K9
RNCF0805TKT49K9
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805TKT49K9
HK JDW NO:
762-RNCF0805TKT49K9
Datasheet:
RNCF0805TKT49K9
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805TKT49K9
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm