  • RNCF1206TKS6K81
RNCF1206TKS6K81
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206TKS6K81
HK JDW NO:
762-RNCF1206TKS6K81
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RNCF1206TKS6K81
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206TKS6K81
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm