  • RNCF2512BKE4R99
RNCF2512BKE4R99
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512BKE4R99
HK JDW NO:
762-RNCF2512BKE4R99
Datasheet:
RNCF2512BKE4R99
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.99Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512BKE4R99
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.99Ohm
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm