  • RNF14CTC8K25
RNF14CTC8K25
advertisement
Manufacturer No:
RNF14CTC8K25
HK JDW NO:
762-RNF14CTC8K25
Datasheet:
RNF14CTC8K25
Step5Bar-code shipping tag
RNF14CTC8K25
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    8.25kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.56 mm