  • RNF18BTD10K0
RNF18BTD10K0
advertisement
Manufacturer No:
RNF18BTD10K0
HK JDW NO:
762-RNF18BTD10K0
Package:
Axial
Datasheet:
RNF18BTD10K0
Description:
Axial, Through Hole 10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNF18BTD10K0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNF
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Diameter
    1.8mm
  • Length
    3.302mm