  • RNF18DTE18K7
RNF18DTE18K7
advertisement
Manufacturer No:
RNF18DTE18K7
HK JDW NO:
762-RNF18DTE18K7
Datasheet:
RNF18DTE18K7
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 18.7kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF18DTE18K7
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    18.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm