  • RNF18FTD80R6
RNF18FTD80R6
advertisement
Manufacturer No:
RNF18FTD80R6
HK JDW NO:
762-RNF18FTD80R6
Datasheet:
RNF18FTD80R6
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 80.6Ohm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF18FTD80R6
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    80.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Diameter
    1.8mm