  • RNMF12FBD2R20
RNMF12FBD2R20
advertisement
Manufacturer No:
RNMF12FBD2R20
HK JDW NO:
762-RNMF12FBD2R20
Package:
Conformal
Datasheet:
RNMF12FBD2R20
Description:
Through Hole 2.2Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNMF12FBD2R20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    500mW
  • Diameter
    2.35mm
  • Length
    6.35mm