  • RNMF12FTC30K1
RNMF12FTC30K1
advertisement
Manufacturer No:
RNMF12FTC30K1
HK JDW NO:
762-RNMF12FTC30K1
Package:
Axial
Datasheet:
RNMF12FTC30K1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNMF12FTC30K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.56 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    RNMF (Mini)
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%