  • RNS2FAC332K
RNS2FAC332K
advertisement
Manufacturer No:
RNS2FAC332K
HK JDW NO:
762-RNS2FAC332K
Package:
Axial
Datasheet:
RNS2FAC332K
Description:
FIXED RESISTOR, 332kOhm, 2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNS2FAC332K
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RNS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.335L 2.80mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    332kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    600V
  • Lead Diameter
    0.7 mm