  • RNU1D681MDN1PH
RNU1D681MDN1PH
advertisement
Manufacturer No:
RNU1D681MDN1PH
HK JDW NO:
555-RNU1D681MDN1PH
Package:
Radial, Can
Purchasing and Inquiry
RNU1D681MDN1PH Overview
In order to power systems, 5.4A @ 100kHz ripple current @ High Frequency is needed.This electrical device has an ESR (Equivalent Series Resistance) of 12mOhm.This device requires a ripple current at low frequency to fully function.A stable operating temperature is -55°C~105°C.
RNU1D681MDN1PH Features
5.4A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 12mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
RNU1D681MDN1PH Applications
There are a lot of Nichicon RNU1D681MDN1PH applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
RNU1D681MDN1PH
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    FPCAP, RNU
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    540mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.4A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm