  • RNV14FTL300K
RNV14FTL300K
advertisement
Manufacturer No:
RNV14FTL300K
HK JDW NO:
762-RNV14FTL300K
Package:
Axial
Datasheet:
RNV14FTL300K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 300kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNV14FTL300K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNV
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.236L 2.40mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W