  • ROV05H271K-S
ROV05H271K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV05H271K-S
HK JDW NO:
461-ROV05H271K-S
Package:
Disc 5mm
Datasheet:
ROV05H271K-S
Step5Bar-code shipping tag
ROV05H271K-S
  • Maximum DC Volts
    225V
  • Current - Surge
    800A
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Disc 5mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance @ Frequency
    70pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    297V
  • Energy
    11J
  • Varistor Voltage (Min)
    243V
  • Varistor Voltage (Typ)
    270V
  • Maximum AC Volts
    175V