  • ROV07H470K-S
ROV07H470K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV07H470K-S
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-ROV07H470K-S
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ROV07H470K-S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROV07H470K-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 7mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    1600pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    51.7V
  • Energy
    3.8J
  • Varistor Voltage (Min)
    42.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    47V
  • Maximum AC Volts
    30V
  • Maximum DC Volts
    38V
  • Current - Surge
    500A