  • ROV10H560K-2
ROV10H560K-2
advertisement
Manufacturer No:
ROV10H560K-2
HK JDW NO:
461-ROV10H560K-2
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
ROV10H560K-2
Step5Bar-code shipping tag
ROV10H560K-2
  • Package / Case
    Disc 10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance @ Frequency
    2900pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    61.6V
  • Energy
    8.1J
  • Varistor Voltage (Min)
    50.4V
  • Varistor Voltage (Typ)
    56V
  • Maximum AC Volts
    35V
  • Maximum DC Volts
    45V