  • ROV14H301K-S
ROV14H301K-S
advertisement
Manufacturer No:
ROV14H301K-S
HK JDW NO:
461-ROV14H301K-S
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
ROV14H301K-S
Step5Bar-code shipping tag
ROV14H301K-S
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    650pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    330V
  • Energy
    105J
  • Varistor Voltage (Min)
    270V
  • Varistor Voltage (Typ)
    300V
  • Maximum AC Volts
    195V
  • Maximum DC Volts
    250V