  • ROV20-560L-2
ROV20-560L-2
advertisement
Manufacturer No:
ROV20-560L-2
HK JDW NO:
461-ROV20-560L-2
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20-560L-2
Step5Bar-code shipping tag
ROV20-560L-2
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance @ Frequency
    11600pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    64.4V
  • Energy
    20J
  • Varistor Voltage (Min)
    47.6V
  • Varistor Voltage (Typ)
    56V
  • Maximum AC Volts
    35V
  • Maximum DC Volts
    45V